Our range of products include intermot radial piston hydraulic motor.
₹ 46515 / Piece Get Latest Price
| Displacement | 315 cc/rev |
| Power | 3 HP |
| Max Pressure | 400 bar |
| Max Torque | 1500 Nm |
| Usage/Application | Industrial |
| Power Source | AC Powered |
| Motor Type | Radial piston |
| Mounting Type | Flange mount |
| Application | Industrial, Marine |
| Material | Cast Iron |
| Head | 5m |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
Minimum order quantity: 1 Piece
Md Chand Ali (Owner)
Bharat Hydraulic
Dindhandhu Jha Chawl, SR No 195/03, Jha Nagar, Gauraipada, Santosh Bhuvan, Nallasopara East, Tal-Vasai Dist.
Vasai Virar - 401209, Palghar, Maharashtra, India