Our product range includes a wide range of a6vm80 hydraulic motor rexroth.
₹ 95488 / Piece Get Latest Price
| Motor Type | Piston Motor |
| Rated Speed | 800 RPM |
| Displacement | 80 cc/rev |
| Max Pressure | 200 bar |
| Type | Hydraulic Motor |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Shaft Type | Splined Shaft |
| Rotation | Clockwise |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 280 V |
| Frequency | 30 Hz |
| Finish | Powder Coated |
| Usage/Application | Indusrial |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Md Chand Ali (Owner)
Bharat Hydraulic
Dindhandhu Jha Chawl, SR No 195/03, Jha Nagar, Gauraipada, Santosh Bhuvan, Nallasopara East, Tal-Vasai Dist.
Vasai Virar - 401209, Palghar, Maharashtra, India