Our range of products include daikin v38sajs-brx-95 hydraulic pumps.
₹ 66451 / Piece Get Latest Price
| Series | V Series |
| Motor Speed | Upto 1000 RPM |
| Pump Type | Variable Piston |
| Displacement | 16 cm³/rev |
| Control Type | Manual |
| Max Pressure | 160 bar |
| Power Source | AC Powered |
| Application | Injection Moulding |
| Flow Rate | 30 LPM |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Cast iron and ms |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Md Chand Ali (Owner)
Bharat Hydraulic
Dindhandhu Jha Chawl, SR No 195/03, Jha Nagar, Gauraipada, Santosh Bhuvan, Nallasopara East, Tal-Vasai Dist.
Vasai Virar - 401209, Palghar, Maharashtra, India