Our range of products include a2fm series 70 axial piston variable motor.
₹ 56320 / Piece Get Latest Price
| Displacement | 20 cc/rev |
| Power | 5 HP |
| Max Pressure | 210 bar |
| Max Speed | 750 rpm |
| Usage/Application | Industrial |
| Power Source | AC Powered |
| Motor Type | Bent axis |
| Max Flow Rate | 50 LPM |
| Mounting Type | Foot mount |
| Application | Winch drive |
| Model Name/Number | A2FM Series 70 |
| Speed | 1500RPM |
| Material | Cast Iron |
| Rotation | Clockwise |
| Shaft Type | Splined shaft |
| Port Size | SAE 3/4 |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 230 V |
| Brand | Rexroth Bosch |
| Product Type | Axial Piston Motor |
Minimum order quantity: 1 Piece
Md Chand Ali (Owner)
Bharat Hydraulic
Dindhandhu Jha Chawl, SR No 195/03, Jha Nagar, Gauraipada, Santosh Bhuvan, Nallasopara East, Tal-Vasai Dist.
Vasai Virar - 401209, Palghar, Maharashtra, India